Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Dzień misia

25 listopada pierwszaki wyruszyły do Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej by świętować Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Na miejscu poznaliśmy historię tego dnia oraz kilka misiowych faktów. Wzięliśmy również udział w wielu misiowych konkursach m.in. w quizie na temat znanych misiów. Za rok również będziemy świętowali w tym dniu.

Bożonarodzeniowy anioł

Niektórzy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bożonarodzeniowy anioł” organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich. Antek Tomczyk z klasy Ia zajął III miejsce w kategorii klas I- III w tym konkursie. Zapraszamy do galerii by obejrzeć prace naszych uczniów i wszystkie nagrodzone anioły a zwycięzcy gratulujemy!

Wycieczka do Freestyle Parku

6 grudnia Mikołaj zabrał wszystkie klasy czwarte do Freestyle Parku w Chorzowie czyli miejsca, w którym można się wyskakac i wyszaleć za wszystkie czasy! :-) Wszyscy bawili się fantastycznie włącznie z nauczycielami :-)

Teatr Zagłębia-,,Pyza na polskich dróżkach".

2 grudnia klasy trzecie miały mikołajkowe wyjście do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na sztukę ,,Pyza na polskich dróżkach".
Mała Pyza – pulchna kuleczka ulepiona przez mazowiecką gospodynię – zamiast jak pozostałe wskakiwać do garnka, postanawia wyruszyć w wielki świat. Zakłada trzewiki i rozpoczyna pełną niespodzianek podróż – a widzowie wędrują wraz z nią. Po drodze dziarska i rezolutna wędrowniczka poznaje wielu przyjaciół i spotka ją wiele przygód. Odwiedza dom Chopina i słucha koncertu. Pierwszy raz jedzie autobusem. Odpoczywa przy warszawskiej syrence. Zachwyca się Puszczą Białowieską i dzikimi zwierzętami. A to dopiero początek… Świat jest taki ciekawy dla małej wesołej podróżniczki, na dalszy ciąg zapraszamy do teatru.

KINO HELIOS-,,ZAKWAKANI"

23 listopada klasy trzecie udały się do kina Helios w Sosnowcu, gdzie oglądaliśmy komedię pt.:,,Zakwakani".
Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą… na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu. Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła Czarodziejka (gorsza od ptasiej grypy) pragnąca za wszelką cenę zachować wieczną młodość, postanowiła porwać mędrca, by wykorzystać jego niezwykłe zdolności. Traf chciał, że w tym samym czasie na wyspie wylądowała eskadra bojowych kaczek z dalekiego kraju, która mimo woli znalazła się w centrum zamieszania. Żółtodziób - dzielny syn mędrca i Erica – piękna córka dowódcy eskadry musieli połączyć siły, by przekonać swych upartych ojców do współpracy zanim Czarodziejka zrealizuje swój paskudny plan. Tak zaczyna się pełna przygód opowieść o tym, że dzięki przyjaźni nawet nieopierzeni mogą stać się bohaterami i z czasem obrosnąć w piórka.Bardzo nam się podobała ta komedia wszystkich zapraszamy do kin:)

Strona 15 z 59

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 41
Artykułów : 385
Odsłon : 1611950
You are here: