Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Był sobie pies

 

22 lutego w środę , klasy trzecie wybrały się do sosnowieckiego kina Helios na niezwykle wzruszający film pt.:,, Był sobie pies"
,,Był sobie pies "-to  familijny film dla miłośników czworonogów, który oddaje głos zwierzęciu. To opowieść o poszukiwaniu sensu życia przez małego poczciwego psiaka, który żyje w świecie wielu samotnych i smutnych ludzi.Film jest niezwykle wzruszający, chwytający za serce. Polecamy go wszystkim miłośnikom czworonogów.
Pies jest największym przyjacielem człowieka, najbardziej oddanym. Jest zawsze z nami bez względu na wszystko...
Z takim przesłaniem zapraszamy wszystkich  do kin.

Kot w butach

15. lutego, uczniowie klas Va i Vb uczestniczyli w spektaklu pt. "Kot w butach" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Mieli okazję na żywo zobaczyć formę musicalu oraz zostali oprowadzeni po kulisach Teatru Rozrywki.

Miłek- Opiłek

7 grudnia byliśmy w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie na sztuce „Miłek- Opiłek”. Spektakl jest bajką dla dzieci, która ma pokazać młodemu widzowi, ku przestrodze, czym jest uzależnienie.

Główny bohater uważał, że nikt go nie lubi i był bardzo nieszczęśliwy, więc za namową lisa zaczął jeść potajemnie słońce by odzyskać radość życia i być gwiazdą. Niestety okazało się, że uzależnił się od kęsów słońca, a pozbawiony możliwości spożywania słonecznej używki stał się nie do zniesienia, przestał mówić, jeść a nawet się ruszać. Gdy prawda ujrzała świtało dzienne, jego przyjaciele pomimo wszystko, troskliwie się nim zaopiekowali i doprowadzili do stanu, w którym nie musiał już zjadać słońca, by funkcjonować i cieszyć się życiem. Miłek uświadamił sobie, że życie w harmonii ze sobą i przyjaciółmi daje większe szczęście, niż to, będące wynikiem korzystania ze słonecznego dopalacza.

Po przedstawieniu spotkaliśmy się z Mikołajem, który podarował nam prezenty. To był bardzo miły dzień 

Trud pracy górnika

5 grudnia wzięliśmy udział w warsztatach „Trud pracy górnika”. Najpierw poznaliśmy historię górnictwa w Zagłębiu Dąbrowskim i sposoby wydobywania węgla. Później oglądaliśmy stroje górnicze- codzienny i odświętny oraz różne narzędzia potrzebne górnikom w pracy. Na zakończenie kolorowaliśmy świętą Barbarę- patronkę górników i inne rysunki o tematyce górniczej. Zdobyta wiedzę wykorzystamy podczas zajęć.

Bajki pana Perraulta

29 listopada, przy kolorowych światach i wesołej skocznej muzyce, my pierwszaki, oglądaliśmy spektakl „Bajki pana Perraulta”. Były to: „Czerwony Kapturek”, „Ośla skórka”’ „Tomcio Paluch’. Miło spędziliśmy czas.

Strona 14 z 59

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 41
Artykułów : 385
Odsłon : 1601825
You are here: