Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Konkurs Recytatorski

Konkurs Recytatorski

 

    22 marca uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze podczas konkursu recytatorskiego „Wiersze są jak skrzydła" poświęconego poezji Wandy Chotomskiej. Oto lista nagrodzonych osób wraz z tytułami deklamowanych przez nie wierszy:

 

KLASA I A:

I miejsce- Alicja Rehlich „Lody na patyku"

II miejsce- Antoni Tomczyk „Literki"

III miejsce- Weronika Półtorak „Odkurzacz"

wyróżnienie- Izabela Flak „Łyżka", Daria Kaczmarzyk „Placek"

KLASA I B:

I miejsce- Alicja Giertler „Dzień dobry Panie Andersenie"

II miejsce- Jan Ogaza „Odkurzacz"

III miejsce- Maja Kowalczyk „Kurczę blade"

wyróżnienie- Maja Klamra „Parasole od łez"

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a resztę zachęcamy do lektury poezji Wandy Chotomskiej.

Tydzień kultury anglojęzzycznej

TYDZIEŃ KULTURY ANGLOJĘZYCZNEJ

     9 marca 2017 w naszej szkole rozpoczął się coroczny TYDZIEŃ KULTURY ANGLOJĘZYCZNEJ. Klasom IV, V i VI już wcześniej zostaly przydzielone kraje, a uczniowie mieli przygotować projekty, które zdobiły całą szkołę. Klasa IV B i IV C wylosowała Wielką Brytanię, klasa IV A Stany Zjednoczone, klasa V A Kanadę, klasa V B i V D Australię, klasa V C Indie, klasa VI A Nową Zelandię i klasa VI B Karaiby. Każdy dzień był na swój sposób wyjątkowy, kolorowe plakaty, flagi, balony oraz pyszny poczęstunek sprawił, że każdy przybliżył się do kultury poszczególnych krajów. Tydzień Kultury Anglojęzycznej wyszedł doskonale ! Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i naukę ! :)

wiec chodz narysuj moj swiat

Więc chodź, narysuj mój świat

 

8 lutego my- dzieciaki z zeróweczki i klas pierwszych, uczestniczyłyśmy  w warsztatach pt. „Więc chodź, narysuj mój świat- jak powstają filmy animowane”.

Dowiedzieliśmy się między innymi jak powstawały pierwsze filmy animowane, na czym polega praca animatora oraz co łączy konturówkę z filmem animowanym. Zobaczyliśmy jak ożywić postać z bajki i sami rysowaliśmy postać z kreskówki- Kubusia Puchatka.

Obejrzeliśmy również animowaną opowieść o Małym Księciu. Bardzo nam się podobały warsztaty, bo bawiąc się czegoś nauczyliśmy się

pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

 

  10 lutego uczniowie klasy 1a zostali uroczyście pasowani na czytelników w zaprzyjaźnionej Fili nr 5 Biblioteki Miejskiej. Rozmawialiśmy o historii książek i swoich ulubionych opowieściach. Dowiedzieliśmy się także jakie prawa i obowiązki ma każdy czytelnik. Każdy z nas wziął do domu swoją „nową  przyjaciółkę- książkę” i obiecał, że wróci z nią do biblioteki za miesiąc.

Tusty czwartek


23 lutego 2017 już po raz drugi w naszej szkole odbyła się dobroczynna sprzedaż pączków. Dzień udał się wspaniale! Każdy uczeń wsparł malutką Nadię, która musi przejść operacje serca i kilka bardzo kosztownych operacji rączek. Uczniowie byli usatysfakcjonowani po zjedzeniu pysznych pączków.. No i oczywiście kwota, którą uzbieraliśmy była równie satysfakcjonująca. Dziękujemy wszystkim darczyńcom

Strona 13 z 59

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 41
Artykułów : 385
Odsłon : 1601486
You are here: