Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Zakonczenie roku szkolnego

 

Zakończenie roku szkolnego

 

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23.06.2017 w godzinach:

  •  klasy 0, I SP   - 8:45
  •  klasy 2, 3 SP   - 9:30
  • klasy 4, 5 SP   - 10:15
  • klasy 6 SP, GIM - 11:15

Palmiarnia

Palmiarnia

9 maja klasy III a i  III b wybrały się na ciekawą wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach.

To niezwykle urokliwe miejsce, zostało stworzone w celu popularyzacji wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych.Uczniowie klas trzecich mogli się przenieść w tropikalny klimat i zobaczyć ciekawe okazy ze świata roślin i zwierząt. Zachwyciły nas akwaria pełne egzotycznych ryb mogliśmy zobaczyć arapaimy , drapieżne ryby Ameryki Południowej.W czterech ogromnych akwariach zostały odwzorowane cztery różne środowiska wodne, dorzecze Amazonki, jeziora Tanganika, rzeki Azji Południowo -Wschodniej i polskie rzeki. Uczniowie mogli fizycznie

''dotknąć" przyrodę i poznać rośliny,  o których uczyli się w podręczniku.

Wycieczka bardzo nam się podobała, polecamy wszystkim to niezwykłe miejsce.

2 maja

Dni wolne

2 Maja - dzień wolny 

4,5 Maja - normalne zajęcia dydaktyczne

Konkurs Bransoletka

Sukces Julii

Julia Frankiewicz uczennica klasy I B Gimnazjum, została Laureatem konkursu    " Mogę i chcę pomagać". Jej bransoletka spośród 364 została uznana za najpiękniejszą. Uroczysta gala odbyła się 6 kwietnia z udziałem honorowych patronów konkursu - Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego i Dyrektora Sosnowieckiej delegatury Kuratorium Oświaty Mirosławy Kolwas - Soczyńskiej, z której to rąk Julia otrzymała główną nagrodę. Serdecznie gratulujemy Julii i jej rodzicom.

Akcje charytatywne - "Góra Grosza", "Pomóż i Ty"

Akcje charytatywne - "Góra Grosza", "Pomóż i Ty"

 

     Jak co roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zaangażował się w przeprowadzenie akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących.

     Uczniowie wielu klas uczestniczyli w liczeniu i zbiórce środków zgromadzonych w ramach akcji "Góra Grosza". Niewielkie sumy ofiarowywane przez naszych uczniów potrafią zmienić się w całkiem realną kwotę na rzecz potrzebujących. Nasze 28 kg monet przekazaliśmy na rzecz towarzystwa Nasz Dom. Zebrane środki to w sumie 281 złotych i 35 groszy.

     Kolejną popularną formą pomocy było wsparcie fundacji Pomóż i Ty. Ze sprzedaży przesłanych nam cegiełek udało nam się zgromadzić w sumie 465 złotych na rzecz osób niepełnosprawnych.

Strona 11 z 59

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 41
Artykułów : 385
Odsłon : 1601492
You are here: