Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Muzeum Chleba

Muzeum chleba w Radzionkowie

Dnia 16.10.2012 r. uczniowie klasy III B wybrali się do „Muzeum Chleba” w Radzionkowie.
Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „Od ziarenka do bochenka”, poznając historię chleba, jego pochodzenia, tradycji z nim związanych oraz proces produkcji pieczywa. Każdy uczestnik miał również możliwość formowania plecionki z ciasta, jego wypieku, a następnie konsumpcji. Odbyła się także lekcja w muzealnej klasie szkolnej, gdzie dzieci wysłuchały opowieści o dawnych zwyczajach panujących w szkołach, książkach, elementarzach, strojach i przyborach, a także materiałach piśmienniczych (uczyły się pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach). Uczniowie zwiedzili również salę, w której zebrano najstarsze maszyny do pisania, pierwsze komputery między innymi: Atari, Commodore, Amiga, Macintosh, myszki oraz joysticki. Przed powrotem do szkoły w muzealnym sklepiku można było nabyć pamiątki w postaci widokówek, figurek  czy kalendarzy, ale nie tylko… największym powodzeniem cieszyły się bowiem prawdziwe, regionalne „Szkloki” oraz „Oblaty”.
Dzieci pełne wrażeń, szczęśliwe i zaopatrzone w słodkości wróciły do szkoły.

Wycieczka do Morawskiego Krasu i Wiednia

Wycieczka do Morawskiego Krasu i Wiednia w dniach 26-29.09.2012r.

 

W dniach 26-29.09.2012r. odbyła się wycieczka dla gimnazjum i liceum do Wiednia i Morawskiego Krasu. Spaliśmy w hotelu Krystal w miejscowości Hodonin w Czechach. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy jaskinie i przepaść Macocha. Zaobserwowaliśmy stalagmity, stalaktyty i stalagnaty. Z góry na przepaść rozpościerał się przepiękny widok. W Wiedniu zobaczyliśmy między innymi wzgórze Kahlenberg, gdzie Jan III Sobieski przeprowadził atak na Turków 12 września 1683 roku. Widzieliśmy kościoły, pomniki, Muzeum Historii Naturalnej. Można było tam dowiedzieć się dużo o geologii, poznać minerały, nauczyć się wiele z różnych dziedzin nauki. Zwiedziliśmy również apartamenty królewskie Habsburgów.  Zobaczyliśmy, gdzie żyli, dowiedzieliśmy się jak spędzali czas, jak jedli i poznaliśmy historię Sissi. Ostatnią atrakcją było wesołe miasteczko w Wiedniu-Prater. Można było przejechać się kolejką albo wejść do domu strachów. Znajdowało się tam pełno atrakcji. Pod szkołę przyjechaliśmy dopiero o 1 w nocy, ale na wycieczce wszyscy się świetnie bawili. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka integracyjna do Wrocławia została zorganizowana dla klas 4-6 i odbyła się w dniach 20 – 21 września 2012r. W programie znalazło się wiele atrakcji – Panorama Racławicka, spacer ulicami starego miasta, Rynek, Ostrów Tumski z ruchomą szopką dla dzieci, wrocławskie zoo, stadion piłkarski, gdzie odbywały się mecze na Euro 2012. W drugim dniu, po noclegu w hotelu Śląsk całodzienna zabawa w parku Adrenalina.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Wycieczka klas trzecich Szkoły Podstawowej

Dnia 18.09.2012r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę integracyjną do Ogrodzieńca. Podczas pobytu mieli okazję zwiedzić Park Miniatur z makietami zamków nie tylko ze Szlaku Orlich Gniazd, skorzystać ze specjalnie przygotowanego placu zabaw oraz upiec kiełbaski.   
Na zakończenie wycieczki, uczniowie zwiedzili ruiny zamku, mogąc wyobrazić sobie jak wyglądał kiedyś prawdziwy turniejowy dziedziniec. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki

GALERIA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3.09.2012r.

  • Klasy zerowe - 9:00
  • Klasy I SP - 9:30
  • Klasy II -VI SP - 10:30
  • Gimnazjum i Liceum - 11:15

Strona 56 z 59

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 41
Artykułów : 385
Odsłon : 1601490
You are here: