Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

2 maja

Dni wolne

2 Maja - dzień wolny 

4,5 Maja - normalne zajęcia dydaktyczne

Konkurs Bransoletka

Sukces Julii

Julia Frankiewicz uczennica klasy I B Gimnazjum, została Laureatem konkursu    " Mogę i chcę pomagać". Jej bransoletka spośród 364 została uznana za najpiękniejszą. Uroczysta gala odbyła się 6 kwietnia z udziałem honorowych patronów konkursu - Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego i Dyrektora Sosnowieckiej delegatury Kuratorium Oświaty Mirosławy Kolwas - Soczyńskiej, z której to rąk Julia otrzymała główną nagrodę. Serdecznie gratulujemy Julii i jej rodzicom.

Akcje charytatywne - "Góra Grosza", "Pomóż i Ty"

Akcje charytatywne - "Góra Grosza", "Pomóż i Ty"

 

     Jak co roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zaangażował się w przeprowadzenie akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących.

     Uczniowie wielu klas uczestniczyli w liczeniu i zbiórce środków zgromadzonych w ramach akcji "Góra Grosza". Niewielkie sumy ofiarowywane przez naszych uczniów potrafią zmienić się w całkiem realną kwotę na rzecz potrzebujących. Nasze 28 kg monet przekazaliśmy na rzecz towarzystwa Nasz Dom. Zebrane środki to w sumie 281 złotych i 35 groszy.

     Kolejną popularną formą pomocy było wsparcie fundacji Pomóż i Ty. Ze sprzedaży przesłanych nam cegiełek udało nam się zgromadzić w sumie 465 złotych na rzecz osób niepełnosprawnych.

Studio Filmów Rysunkowych

Studio Filmów Rysunkowych

             31 marca klasy trzecie pojechały na bajkową wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej.Poznaliśmy etapy tworzenia filmów animowanych, poszerzyliśmy swą wiedzę na temat takich pojęć jak : scenariusz filmowy,scenopis,animacja czy efekty specjalne i dźwiękowe. Wszyscy w wielkim skupieniu słuchaliśmy niezwykle ciekawej prelekcji na temat powstawania filmów ,które były wykonywane metodą poklatkową czyli  klatka po klatce.Godzinne filmy, które oglądamy w telewizji powstawały latami. W wytwórni pracują znakomici rysownicy, ludzie o wielkim talencie plastycznym.W dzisiejszych czasach w dobie komputerów praca w studiu  jest łatwiejsza i zdecydowanie szybsza.,,Bolek i Lolek", ,,Reksio", ,, Błękitny Rycerz", ,, Profesor Gabla i Smok Wawelski", to tylko nieliczne bajki, które są wizytówką  Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej.Wszystkim bardzo polecamy wycieczkę w tak ciekawe miejsce. Zapraszamy do obejrzenia naszych  zdjęć w galerii.

Turniej narciarski

Turniej narciarski

 

           9 lutego, uczniowie klas IV - VI naszej szkoły podstawowej brali udział w turnieju narciarskim organizowanym na stoku "Górka Środulska". Spośród wielu uczestników w kategoriach dziewczynek i chłopców nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca na podium. Wśród dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Agata Knapik z klasy VI b a drugie miejsce zajęła Katarzyna Dudek również z klasy VI b. Wśród chłopców na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Kwiecień z klasy IV c. Turniej miał charakter rywalizacji w kategorii open.

Strona 11 z 58

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 40
Artykułów : 383
Odsłon : 1517887
You are here: