Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Pasowanie na ucznia 2012

Pasowanie na ucznia

Dnia 5 i 6.XI.2012. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych.

Wszystkie dzieci, po przedstawieniu swoich umiejętności, zostały nagrodzone brawami i przyjęte w poczet uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Dzień Halloween

Dzień Halloween

31 paździenika był szkolnym dniem Halloween. Szkolne korytarze ozdobiły tradycyjne lampy z dyń. Odbyły się różne konkursy. W klasach 0-II jurorzy (nauczyciele) wybierali najciekawsze przebranie wykonane samodzielnie, w klasach III plakat o tematyce Halloween ( oczywiście w języku angielskim), a w klasach IV-VI opowiadanie lub wiersz w języku angielskim. Na lekcjach tego języka przeprowadzono lekcje kulturowe o tym, co to za dzień i jak się go obchodzi w krajach anglojęzycznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Sprzedaż cegiełek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Sprzedaż cegiełek

Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

 

W październiku na terenie szkoły przeprowadzona została akcja sprzedaży cegiełek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Zebraną kwotę w wysokości 612zł przekazano Miejskiemu Oddziałowi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu.

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom

Muzeum Chleba

Muzeum chleba w Radzionkowie

Dnia 16.10.2012 r. uczniowie klasy III B wybrali się do „Muzeum Chleba” w Radzionkowie.
Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „Od ziarenka do bochenka”, poznając historię chleba, jego pochodzenia, tradycji z nim związanych oraz proces produkcji pieczywa. Każdy uczestnik miał również możliwość formowania plecionki z ciasta, jego wypieku, a następnie konsumpcji. Odbyła się także lekcja w muzealnej klasie szkolnej, gdzie dzieci wysłuchały opowieści o dawnych zwyczajach panujących w szkołach, książkach, elementarzach, strojach i przyborach, a także materiałach piśmienniczych (uczyły się pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach). Uczniowie zwiedzili również salę, w której zebrano najstarsze maszyny do pisania, pierwsze komputery między innymi: Atari, Commodore, Amiga, Macintosh, myszki oraz joysticki. Przed powrotem do szkoły w muzealnym sklepiku można było nabyć pamiątki w postaci widokówek, figurek  czy kalendarzy, ale nie tylko… największym powodzeniem cieszyły się bowiem prawdziwe, regionalne „Szkloki” oraz „Oblaty”.
Dzieci pełne wrażeń, szczęśliwe i zaopatrzone w słodkości wróciły do szkoły.

Wycieczka do Morawskiego Krasu i Wiednia

Wycieczka do Morawskiego Krasu i Wiednia w dniach 26-29.09.2012r.

 

W dniach 26-29.09.2012r. odbyła się wycieczka dla gimnazjum i liceum do Wiednia i Morawskiego Krasu. Spaliśmy w hotelu Krystal w miejscowości Hodonin w Czechach. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy jaskinie i przepaść Macocha. Zaobserwowaliśmy stalagmity, stalaktyty i stalagnaty. Z góry na przepaść rozpościerał się przepiękny widok. W Wiedniu zobaczyliśmy między innymi wzgórze Kahlenberg, gdzie Jan III Sobieski przeprowadził atak na Turków 12 września 1683 roku. Widzieliśmy kościoły, pomniki, Muzeum Historii Naturalnej. Można było tam dowiedzieć się dużo o geologii, poznać minerały, nauczyć się wiele z różnych dziedzin nauki. Zwiedziliśmy również apartamenty królewskie Habsburgów.  Zobaczyliśmy, gdzie żyli, dowiedzieliśmy się jak spędzali czas, jak jedli i poznaliśmy historię Sissi. Ostatnią atrakcją było wesołe miasteczko w Wiedniu-Prater. Można było przejechać się kolejką albo wejść do domu strachów. Znajdowało się tam pełno atrakcji. Pod szkołę przyjechaliśmy dopiero o 1 w nocy, ale na wycieczce wszyscy się świetnie bawili. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Strona 55 z 58

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 40
Artykułów : 383
Odsłon : 1518201
You are here: