Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

suchy lód

Warsztaty "Suchy Lód"

    28 lutego - my drugoklasiści pojechaliśmy na bardzo ciekawą wycieczkę. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Suchy lód" na Uniwersytecie Rozwoju w Chorzowie. TAm ubraliśmy się w specjalne fartuchy i przeprowadziliśmy eksperymenty. Suchy lód wrzuciliśmy do miski i zalaliśmy gorącą wodą, powstała mgła. Najbardziej podobało nam się gdy robiliśmy potwory z piany i zmienialiśmy ich kolory. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy

walentynki klas 2

Walentynki klas 2

      14 lutego klasy drugie wybrały się do kina Helios by uczestniczyć w warsztatach w ramach projektu Kino na temat junior. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o pszczołach i ich znaczenia dla przyrody i człowieka. Później oglądaliśmy film pt.” Pszczółka Maja: miodowe igrzyska”. To był bardzo udany dzień J

dyskoteka

Dyskoteka      

   13 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna dyskoteka dla klas IV - VI. Niektórzy uczniowie się ciekawie przebrali, inni woleli pozostać w swoich codziennych strojach,. Zabawa była bardzo udana.

wycieczka do kina

Wycieczka do kina

   Miło jest czasem po wytężonej nauce zregenerować siły w gronie przyjaciół. Uczniowie klas siódmych z chęcią zobaczyli film pt. "Jumanji" a później poćwiczyli jazdę na wrotkach w Katowicach. Było super! I jak smakowała nam pizza.. Taki dzień polecamy każdemu! ????

Biała Szkoła 2018

Biała Szkoła 2018

    Nasza tegoroczna przygoda z Białą Szkołą zaczęła się 7 stycznia, kiedy w godzinach porannych odjeżdżaliśmy z parkingu przy Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu. Czekały tam na nas dwa autokary i dwa mniejsze busy. Wszyscy byliśmy podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać kiedy dotrzemy na miejsce. W czasie drogi słuchaliśmy muzyki i podziwialiśmy widoki, które można było dostrzec przez okna autokaru. Po około 3 godzinach przyjechaliśmy na miejsce. Było nas bardzo dużo, więc rozdzielono nas do trzech osobnych budynków: Maniek, Gazda i Wróbel. Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że w Białce nie było śniegu. Co roku, kiedy tam przyjeżdżaliśmy padał biały puch, który nadawał całej okolicy uroku zimy. Na szczęście nie musieliśmy się martwić o warunki na stokach, ponieważ wiemy że kompleks narciarski Kotelnica dba o to, żeby w czasie zimy narciarze byli zadowoleni i mieli frajdę z jazdy. Uczniowie gimnazjum mieszkali w domu wczasowym Wróbel. Codziennie rano mieliśmy zbiórkę zaraz po śniadaniu. Musieliśmy być przygotowani do jazdy wraz ze sprzętem narciarskim. O godzinie 9.00, nie tracąc ani chwili ruszaliśmy zadowoleni wyciągiem w górę stoku. Tylko niekiedy udało nam się spotkać osoby z naszej szkoły, ponieważ w Białce jest kilkanaście tras o różnym stopniu trudności. Często bywaliśmy w karczmach, aby się trochę ogrzać i napić się na przykład gorącej czekolady lub ciepłej herbaty. Zazwyczaj jedliśmy też oscypki z żurawiną, które były naprawdę pyszne. Nie wyobrażam sobie, aby być w Białce Tatrzańskiej i nie spróbować górskich przysmaków jakimi są oscypki. Podczas naszego wyjazdu byliśmy kilka razy na lodowisku. Dla chętnych zorganizowane było wyjście na termy, które znajdowały się pod stokiem. Można było się tam wygrzać, popływać, posiedzieć w jacuzzi i poszaleć na wodnych zjeżdżalniach. Te 6 dni spędzone w Białce minęły błyskawicznie i niestety musieliśmy wracać do Sosnowca, do swoich obowiązków. Cały pobyt uważam za udany i nie mogę doczekać się następnego.

Strona 6 z 58

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 40
Artykułów : 383
Odsłon : 1522038
You are here: