Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Wycieczka do Zakopanego

Wycieczka do Zakopanego


W pierwszym dniu pojechaliśmy do Wadowic, gdzie przespacerowaliśmy się po rynku oraz skosztowaliśmy słodką kremówkę. Następnie udaliśmy się do Zakopanego, wjechaliśmy na Wielką Krokiew, byliśmy na Krupówkach oraz weszliśmy na taras widokowy na Gubałówkę.

W drugim dniu udaliśmy się autokarem na Parking w Kirach, gdzie razem z przewodnikiem wyruszyliśmy w Dolinę Kościeliską. Po tej wyprawie pojechaliśmy do Papugarnii. Wieczorem było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz karaoke.

W trzecim dniu wyruszyliśmy autokarem do Rabki, gdzie spędziliśmy dzień w parku rozrywki Rabkolandia.

Zaczarowanego Lasu w Piasku

Zaczarowany Las w Piasku

 

14 września 2018 r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Zaczarowanego Lasu w Piasku. Na samym początku przywitał dzieci pan leśniczy z bajki pt. „Czerwony Kapturek”, który tramwajami konnymi zabrał wszystkich uczestników do bajkowego lasu. Na skraju lasu dzieci spotkały Czerwonego Kapturka. Dziewczynka śpiewała i grała na gitarze wesołe piosenki. W głębi lasu dzieci spotkały inne postacie bajkowe: Jasia, Baba Jagę, Wodnika Szuwarka i Elfa. Uczniowie zobaczyli również chatkę Baby Jagi. Po powrocie z lasu zjadły kiełbaski z grila i wesoło bawiły się przy muzyce. Zmęczone ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

czechy-austria

Czechy - Austria

  W dniach 26- 28 września klasy 7, 8 oraz III gimnazjum pojechały na wycieczkę przez Czechy do Wiednia. Pierwszy dzień spędziliśmy w Morawskim Krasie.  Zwiedziliśmy jaskinię Punkevni, następnie wjechaliśmy kolejką linową nad Przepaść Macochy. Największą atrakcją dla naszych uczniów był brak zasięgu w telefonach :D

  Drugi dzień to wyjazd do Wiednia. Po spacerze po Starym Mieście, obejrzeniu pomników (m.in. cesarzowej Marii Teresy), pałacu Hofburg (zimowej rezydencji Habsburgów) udaliśmy się do dwóch muzeów. Uczniowie otrzymali zadnia od nauczyciela historii- zrobienie sześciu selfie z wybranymi eksponatami.  Pierwsze było Muzeum Sztuk Pięknych, a następnie Muzeum Historii Naturalnej. Niemal wszyscy uczniowie wykonali zadania i w nagrodę otrzymali dodatkowe oceny z historii.

  Trzeci dzień to kolejna podróż do Wiednia. Tym razem skupiliśmy się na pałacu Schonbrunn. Spacerowaliśmy ogrodami, zwiedzaliśmy wnętrza. Następnie udaliśmy się do tamtejszego labiryntu. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Prater.

  Wypompowani, ale szczęśliwi- wróciliśmy do Sosnowca w godzinach wieczornych.

dni otwarte

DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE


Zainteresowanych poznaniem naszej szkoły zapraszamy w następujących terminach od godziny 10:00 do 13:00
  • 8.12.2018r.
  • 19.01.2019r.
  • 2.02.2019r.
  • 9.03.2019r.

Zmiana konta

Informacja

Zmianie uległ numer konta bankowego szkoły. Aktualny numer to:

54 1050 1360 1000 0092 5982 8334

ING BANK ŚLĄSKI
Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1
Dariusz Nowak
ul. M. Maliny 14A
41-200 Sosnowiec

Informacje o nowym numerze znajdą Państwo na stronie szkoły i w systemie "Librus". Dotychczasowy numer konta będzie aktywny do końca listopada 2018r.

 

Strona 4 z 58

Gazetka Szkolna

STATYSTYKI

Użytkowników : 40
Artykułów : 383
Odsłon : 1518602
You are here: