DUCH SKRZYNI

Duch Skrzyni i różnorodność kultur Europy

9 marca 2018r. klasy I wybrały się do Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu na spektakl teatralny, kulturowo-rozrywkowy pt. "Duch Skrzyni i różnorodność kultur Europy". W czasie przedstawienia uczniowie poznali symbole i zwyczaje wybranych państw Europy. Dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Wszystkim bardzo się podobało.

KONKURS RECYTATORSKI

20 marca 2018r w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski uczniów klas I pt. " Kolorowy świat w wierszach Jana Brzechwy". Konkurs przebiegał w miłej atmosferze w obecności rodziców dzieci. Uczniowie bardzo ładnie recytowali wybrane przez siebie wiersze Jana Brzechwy. Jury wyłoniły zwycięzców konkursu, którzy otrzymali dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni.

teatr zaglebia

TEATR ZAGŁĘBIA

12.03.2018 r. (poniedziałek) uczniowie klasy I udały się do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na lekcję teatralną. Dzieci poznały pracę aktora, zwiedzały kulisy, scenę, zakamarki teatru i garderobę aktorów. Wszyscy byli zachwyceni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

suchy lód

Warsztaty "Suchy Lód"

28 lutego - my drugoklasiści pojechaliśmy na bardzo ciekawą wycieczkę. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Suchy lód" na Uniwersytecie Rozwoju w Chorzowie. TAm ubraliśmy się w specjalne fartuchy i przeprowadziliśmy eksperymenty. Suchy lód wrzuciliśmy do miski i zalaliśmy gorącą wodą, powstała mgła. Najbardziej podobało nam się gdy robiliśmy potwory z piany i zmienialiśmy ich kolory. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy

walentynki klas 2