Zielona Szkoła 2018

W okresie 28.05-10.06.2018r. uczniowie naszej szkoły odbyli śródroczny wyjazd nad morze do malowniczej miejscowości Mrzeżyno. W tym czasie zrealizowany został program profilaktyki zdrowotnej i edukacji ekologicznej.

Wyjazd był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Urząd Miasta Sosnowiec.

Zmiana busów

ZMIANA TRAS BUSÓW

W okresie 28.05 - 8.06.2018r. Będzie kursował jeden bus na trasie:

• 7:55 Sosnowiec – Kilińskiego
  • 8:02 Sosnowiec – Andersa
  • 8:07 Sosnowiec – Gwiezdna

DUCH SKRZYNI

Duch Skrzyni i różnorodność kultur Europy

9 marca 2018r. klasy I wybrały się do Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu na spektakl teatralny, kulturowo-rozrywkowy pt. "Duch Skrzyni i różnorodność kultur Europy". W czasie przedstawienia uczniowie poznali symbole i zwyczaje wybranych państw Europy. Dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Wszystkim bardzo się podobało.

KONKURS RECYTATORSKI

20 marca 2018r w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski uczniów klas I pt. " Kolorowy świat w wierszach Jana Brzechwy". Konkurs przebiegał w miłej atmosferze w obecności rodziców dzieci. Uczniowie bardzo ładnie recytowali wybrane przez siebie wiersze Jana Brzechwy. Jury wyłoniły zwycięzców konkursu, którzy otrzymali dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni.

teatr zaglebia

TEATR ZAGŁĘBIA

12.03.2018 r. (poniedziałek) uczniowie klasy I udały się do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na lekcję teatralną. Dzieci poznały pracę aktora, zwiedzały kulisy, scenę, zakamarki teatru i garderobę aktorów. Wszyscy byli zachwyceni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.