wycieczka do kina

Wycieczka do kina

Miło jest czasem po wytężonej nauce zregenerować siły w gronie przyjaciół. Uczniowie klas siódmych z chęcią zobaczyli film pt. "Jumanji" a później poćwiczyli jazdę na wrotkach w Katowicach. Było super! I jak smakowała nam pizza.. Taki dzień polecamy każdemu! ????

Biała Szkoła 2018

Nasza tegoroczna przygoda z Białą Szkołą zaczęła się 7 stycznia, kiedy w godzinach porannych odjeżdżaliśmy z parkingu przy Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu. Czekały tam na nas dwa autokary i dwa mniejsze busy. Wszyscy byliśmy podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać kiedy dotrzemy na miejsce. W czasie drogi słuchaliśmy muzyki i podziwialiśmy widoki, które można było dostrzec przez okna autokaru. Po około 3 godzinach przyjechaliśmy na miejsce. Było nas bardzo dużo, więc rozdzielono nas do trzech osobnych budynków: Maniek, Gazda i Wróbel. Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że w Białce nie było śniegu. Co roku, kiedy tam przyjeżdżaliśmy padał biały puch, który nadawał całej okolicy uroku zimy. Na szczęście nie musieliśmy się martwić o warunki na stokach, ponieważ wiemy że kompleks narciarski Kotelnica dba o to, żeby w czasie zimy narciarze byli zadowoleni i mieli frajdę z jazdy. Uczniowie gimnazjum mieszkali w domu wczasowym Wróbel. Codziennie rano mieliśmy zbiórkę zaraz po śniadaniu. Musieliśmy być przygotowani do jazdy wraz ze sprzętem narciarskim. O godzinie 9.00, nie tracąc ani chwili ruszaliśmy zadowoleni wyciągiem w górę stoku. Tylko niekiedy udało nam się spotkać osoby z naszej szkoły, ponieważ w Białce jest kilkanaście tras o różnym stopniu trudności. Często bywaliśmy w karczmach, aby się trochę ogrzać i napić się na przykład gorącej czekolady lub ciepłej herbaty. Zazwyczaj jedliśmy też oscypki z żurawiną, które były naprawdę pyszne. Nie wyobrażam sobie, aby być w Białce Tatrzańskiej i nie spróbować górskich przysmaków jakimi są oscypki. Podczas naszego wyjazdu byliśmy kilka razy na lodowisku. Dla chętnych zorganizowane było wyjście na termy, które znajdowały się pod stokiem. Można było się tam wygrzać, popływać, posiedzieć w jacuzzi i poszaleć na wodnych zjeżdżalniach. Te 6 dni spędzone w Białce minęły błyskawicznie i niestety musieliśmy wracać do Sosnowca, do swoich obowiązków. Cały pobyt uważam za udany i nie mogę doczekać się następnego.

swieto

Święto Szkoły

3 listopada uroczyście obchodziliśmy dwudziestosześciolecie szkoły. Tegoroczne przedstawienie z okazji Święta Szkoły dla klas IV-VII
i gimnazjum przygotowały klasy: VI a, VI b i VI d. Uczniowie zaprezentowali humorystyczną scenkę parodiującą szkolne życie pt. „Szkolna dżungla”. Choć przedstawienie było na wesoło, wielu mogło w prezentowanych postawach uczniowskich dostrzec samych siebie.

Mikołaj

Mikołaj w Teatrze

05.12.2017r. (wtorek) klasy I były w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu na przedstawieniu pt. "Szewczyk Dratewka". Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Po spektaklu, dzieci spotkały Św. Mikołaja, który wręczył wszystkim upominki i tym samym sprawił każdemu wiele radości. Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone.

freestyle

Freestyle Park Chorzów

Klasy piąte po raz kolejny odwiedziły Freestyle Park w Chorzowie. Ruch to zdrowie, a mieliśmy go tu wiele. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni.